Tradycją naszego przedszkola stały się organizowane każdego roku:

uroczystości z udziałem rodziców, dzieci oraz zaproszonych gości, takie jak: Pasowanie Maluszków połączone ze słodkim poczęstunkiem

• Przedstawienia Jasełkowe z Wieczerzą Wigilijną
  • Kiermasze przedświąteczne - sprzedaż prac plastycznych dzieci
  • Występy dzieci z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone ze słodkim poczęstunkiem
  • Występy dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty
  • Festyny rodzinne w ogrodzie przedszkolnym
  • Pożegnanie Starszaków - imprezy i atrakcje dla dzieci
  • Przedstawienia teatralne na terenie przedszkola
  • Koncerty muzyczne na terenie przedszkola
  • Spotkania ze zwierzątkami na terenie przedszkola
  • Święto pluszowego misia
  • Powitanie wiosny
  • Dzień Dziecka

Ponadto organizujemy: wycieczki poza miasto, okolicznościowe wyjścia do teatrów, muzeów, pobliskich ogrodów działkowych, parku, szkoły podstawowej.

Bierzemy udział w różnorodnych akcjach charytatywnych takich jak:

• "Książka dla szpitala"- organizujemy zbiórkę książeczek oraz zabawek dla dzieci hospitalizowanych w CZD.
  • "Nakrętka"- zbieramy plastikowe nakrętki dla Fundacji "Dom- Rodzina- Człowiek" wspierając w ten sposób zbiórkę funduszy na zakup wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych.

Nasze dzieci uczestniczą także w wielu konkursach plastycznych, tanecznych, wiedzowych oraz sportowych organizowanych na terenie naszej dzielnicy.

W czerwcu zapraszamy nowo przyjęte dzieci wraz z Rodzicami do składania wizyt w naszym ogródku i do brania udziału we wspólnych zabawach. Chcąc ułatwić dzieciom lepszy start w życie przedszkolne zapraszamy na cykliczne spotkania w sali lub ogrodzie, gdzie będą odbywały się wspólne zabawy, mające na celu zintegrowanie grupy (już od marca).

Organizujemy festyn na terenie placówki w ramach integracji, współpracy z lokalnym środowiskiem oraz promocji naszego przedszkola (w maju lub czerwcu).

Poniżej prezentujemy imprezy i atrakcje dla naszych przedszkolaków zaplanowane na rok szkolny 2022/23