Powitanie

Witamy na naszej stronie internetowej. Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci do naszego przedszkola, które mieści się w pięknej okolicy (Ochota - Rakowiec). Niniejsza strona umożliwia Państwu zasięgnięcie informacji o naszej placówce.

Wspólnie z rodzicami udało nam się stworzyć miejsce, w którym panuje atmosfera wzajemnej życzliwości. Zajmujemy się dziećmi z najbliższego środowiska, w wieku od 3 do 6 lat. Chcemy stworzyć przyjazne, środowiskowe przedszkole, w którym będziemy uwzględniać indywidualne potrzeby każdego z nas. Nasz cel chcemy osiągnąć małymi krokami, w poczuciu bezpieczeństwa. Wartości, którymi się kierujemy, to:
- Indywidualne, podmiotowe traktowanie każdego dziecka,
- Rozwijanie kreatywnej, twórczej postawy wobec świata,
- Stwarzamy okazję do różnorodnych, ciekawych zajęć,
- Dbamy o bezpieczeństwo każdego dziecka,
- Wspieramy Rodziców w procesie wychowania, opieki i edukacji dziecka,
- Staramy się zapewnić wychowankom szczęśliwe dzieciństwo,

Wyróżnia nas otwartość na nowe doświadczenia, chęć doskonalenia się oraz odpowiedzialność za innych.

PIĘKNE POŁOŻENIE

Placówka jest pięknie położona w środku osiedla, w sąsiedztwie parku, z dala od ruchu komunikacyjnego. Ogródek przedszkolny bogaty w zieleń. Posiadamy przestronny plac zabaw, ostatnimi czasy wzbogacony w nowoczesny sprzęt ogrodowy do zabaw terenowych (spełniający wymogi unijne). Posiadamy pięć słonecznych sal, wyposażonych w nowoczesne meble, dostosowane do potrzeb dzieci w różnorodne, kształcące i rozwijające inwencję twórczą zabawki i gry. Każda z sal posiada własną łazienkę oraz szatnię. Budynek parterowy. Stare drzewostany – kasztanowiec, daje schronienie przed słońcem podczas letnich upałów.

WIZJA PRZEDSZKOLA

ABSOLWENT NASZEGO PRZEDSZKOLA

- Ma pozytywny obraz samego siebie, orientuje się w swoich mocnych i słabych stronach,
- Ma świadomość własnej tożsamości, posiada wiedzę o swoim otoczeniu,
- Jest komunikatywny,
- Jest aktywny, dociekliwy, poszukujący,
- Dąży do rozwiązywania problemów, umie współdziałać w grupie,
- Rozumie świat i wartości w nim nagromadzone,
- Wykazuje się tolerancją i otwartością wobec innych,
- Aktywnie uczestniczy w życiu przedszkola i rodziny,
- Wie jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo,
- Jest przygotowany do obowiązku szkolnego.